Anasayfa / Affiliate Marketing / Blogging Yaparak Para Kazanmanın 5 Yöntemi

Blogging Yaparak Para Kazanmanın 5 Yöntemi

blogging
blogging

Blogunuzun Kitlesi ile Para Kazanmanın Yolları

# 1: Google AdSense

Google’ın sağladığı bir hizmet, sitenize reklam koymanıza olanak tanır. Kullanıcılar AdSense’i sitelerine yerleştirir, metni veya görseli, sitenizin belli noktalarına yerleştirirsiniz her tıkladıklarında para kazanırsınız.

# 2: Ortaklık Programları (Affiliate Marketing)

Affiliate Ortaklık programları, bir ürünü veya hizmeti tanıttığınız bir yerdir ve her satış yaptığınızda ödeme alırsınız. Click Bank veya JVZoo gibi Affiliate teklifler sunan çok sayıda ağ var. Tekliflere kaydolmak, blogunuzda tanıtmak ve her bir satış yaptığınız ürün/hizmet için ödeme alırsınız.

# 3: Dijital ürünleri satmak

E-kitaplardan, kurslara, dijital ürünlerle sınırsız sayıda olanak var. Dijital ürünlerinizi satın alan kişilere sunmak için Kajabi adlı bir hizmeti bile kullanabilirsiniz. Dijital ürünler satıyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu genellikle bir web semineridir. İnsanların sitenize gitmesini, bir web seminerine kaydolmasını, izleyebilmelerini ve daha sonra kullanıcıların dijital ürünleriniz için satın alma veya potansiyel müşteriler olmalarını sağlayacak.

# 4: Kendi reklam alanınızı satın

Google’ın sahibi olduğu AdSense, reklam veren ile reklam alan arasında aracıdır. Eğer bir aracı istemiyorsan, doğrudan reklam vermek isteyen insanlara gidebilir ve reklam almaya başlayabilirsin. Elbette, çoğu insan hayır diyecek, ama sorun değil. Yeterince kişiye ulaşırsanız, bir kullanıcı mutlaka bir reklam alanı satın alır. Böylelikle aracı olmadan daha fazla para kazanabilirsiniz.

# 5: Fiziksel ürünler satmak

Bunun iyi bir örneği Spor konulu bloglar. Fitness hakkında blogları var diyelim fiziksel ürünler satıyorlar. Proteinler, takviyeler, vitaminler, ve sen ne istiyorsan? Yılda milyonlarca ciro yapıyorlar. Global bazı sitelerde Blog trafiğinden dolayı insanlar yılda 10 milyon dolardan fazla para harcıyorlar. İnsanların satın almak istediği inanılmaz bir ürün oluşturduğunuz sürece çok etkilidir. Bu beş yöntemi kullanın ve blogunuzdan para kazanıp daha fazla para kazanmaya başlayın. İsterseniz, çoğunu kullanabilirsiniz. Bazı insanlar reklam yapar ve dijital ürünler satarlar. Bazı insanlar aynı anda dijital ürünler ve fiziksel ürünler satmak isteyebilirler. Yapmak istediğin şey sana kalmış. Beş yöntemi birden yapmanızı tavsiye etmem çünkü ziyaretçi için bunaltıcı gelebilir. Aynı anda en fazla iki satış yöntemini kullanmanızı tavsiye ederim.

Check Also

E-ticaret Pazarlama Stratejileri

E-ticaret Pazarlaması Nedir? E-ticaret Dijital Pazarlama Stratejisi E-ticaret pazarlama stratejileri, marka farkındalığını arttırmak ve online …

Bir cevap yazın