Anasayfa / DİJİTAL PAZARLAMA / Blogunuzu Başarılı Yapmak için 8 Adım Pasif Gelir Çevrimiçi Bloglama

Blogunuzu Başarılı Yapmak için 8 Adım Pasif Gelir Çevrimiçi Bloglama

Blogunuzu Başarılı Yapmak için 8 Adım Pasif Gelir Çevrimiçi Bloglama

blog-kurmak

Blogunuzu başarılı yapmak için 8 Adım makalemizde de anlatıldığı gibi Pasif gelir için çevrimiçi bloglama yapmak istiyorsanız ustalaşmanız gereken 8 tekniği mutlaka öğrenmelisiniz.

1. Adım: Bir niş konu seçmeniz gerekiyor. Niş tutkulu bir şey olmalı, belli bir alanda yoğunlaşmalısınız, finans, spor, oyun, kadınca konular, teknoloji, moda vs. yoksa sonunda projeyi yarıda bırakabilirsiniz.

Bloglama başlangıçta sizi pasif bir gelir sahibi yapmaz, sisteminizin oturması için zamana ihtiyacınız var, bu süre 6 ila 12 ay sürebilir. Dolayısıyla, blog yazdığınız konuyla alakalı olmalısınız.

Seçmiş olduğunuz nişinizin küçük veya büyük kitleye sahip olup olmadığını görmek için Google Trendler aracını kullanabilirsiniz.

2. Adım: Bloğu kuracağınız web barındırma için hızlı bir servis seçin, blogcular tarafından genellikle gözden kaçar. Ancak pasif bir gelir elde etmek için çevrimiçi bloglama yapmayı umuyorsanız bu çok önemli bir adımdır.

Genellikle tek tıklamayla “WordPress” kurulumuna başlamak için kolay web barındırma servis seçenekleri var. WordPress’i yükledikten sonra, daha sonra ücretsiz bir tasarım seçebilirsiniz.

Hızlı bir web sitesi ile daha fazla gelir elde edebileceksiniz ve bu pasif gelir için blog çalışması yapmaya başlayacağınız anlamına geliyor.

3. Adım: İçerik yazmak şart. İnsanların okumak istediği, ihtiyacı olan içeriği yazdığınızdan emin olun. Hiç kimse içeriğinizi okumak istemiyorsa, bloğunuz iyi sonuç vermeyecektir. İçerik yazmaya başlamadan önce, konu fikirleri geliştirin ve başkalarına ne düşündüklerini sorun. İçeriğinizi yazarken çekici bir başlık oluşturduğunuzdan emin olun. 10 kişiden 8’i başlığınızı okur, ancak içeriğinizin tamamını 10 kişiden 2 kullanıcı okuyacaktır. Dikkat çekici başlıklar bulun. Blogunuzu başarılı yapmak için 8 Adım her biri önemli yazdığımız teknikleri birebir uygulamanızda fayda var.

4. Adım: İçerik yazmaya başlamadan önce içeriğinizin ana hatlarını çizin. Lise Türkçe dersinizi düşünün. Yazıya girişten, içeriğinize, ana hatları ve sonuca giden yolu çizin. Takip etmeniz gereken birkaç ipucu; paragraflar 5 veya 6 satırdan uzun olmamasın, H tagları ile alt başlıklar oluşturun.

Yorum yapmaya teşvik edilmesine yardımcı olacağından, yazınızın sonunda bir soru sormaya dikkat edin.

5. Adım: Sizden başarılı konunuz ile ilgili diğer bloglara bağlantı verin. İçerik yazarken kaynaklarınızı belirtmek için diğer insanlarla bağlantı kurmanız gerekir. Bu, içeriğinizin güvenilir olmasını sağlar.

6. Adım: Haftada en az 1-3 kez yazın. Tutarlı olmak önemlidir aksi halde blogunuz büyümeyecektir. Vaktiniz varsa haftada 3 kez blog yazmaya çalışın.

7. Adım: Pasif geliri çevrimiçi yapan başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsanız, okuyucularınızı blogunuza nasıl geri getireceğinizi bilmeniz gerekir. E-Mail marketing araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araçlar, insanların blogunuza düzenli olarak geri gelmesini sağlayacaktır.

Bu, gelecekte web sitenizden para kazanmayı kolaylaştıracaktır.

8. Adım: Blogunuzdan para kazanın. Para kazanma konusunda çok seçeneğiniz var. Google’ın blogunuza koyduğu reklamlar olan Google AdSense’i deneyebilirsiniz.

Affiliate marketing bağlantılarını Clickbank aracılığıyla test edebilirsiniz. Kullanıcı gönderdiğiniz sistemin ürün veya hizmetlerini her seferinde satın alan müşteri için komisyon alırsınız. Yeni gelir fırsatları için, kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi üretebilirsiniz. Bir moda blogunuz varsa, kıyafet satmak gibi şeyler, okuyucularınızın ilgi alanları ile ilgili uzmanlık bilgisi veren bir e-kitap oluşturabilirsiniz.

Veya isterseniz hepsini yapabilirsiniz.

“Yalnızca Başarılı Blogcuların Anlayabileceği 8 Teknik – Pasif Gelir Çevrimiçi Bloglama” yı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Sorularınız var mı? Eğer sorularınız varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Check Also

E-ticaret Pazarlama Stratejileri

E-ticaret Pazarlaması Nedir? E-ticaret Dijital Pazarlama Stratejisi E-ticaret pazarlama stratejileri, marka farkındalığını arttırmak ve online …

Bir cevap yazın