Anasayfa / E-Ticaret / DropShipping / DropShipping Nedir

DropShipping Nedir

DropShipping Nedir?

Dropshipping nedir , nasıl yapılır? Dropshipping yapmak istiyorum diyenler konu ile ilgili merak edilenleri makalemizde bulabilirsiniz. Dropshipping , stoksuz satış , yani tedarikçiden temin ettiğiniz ürünün üzerine kar koyarak hedef kitleye gönderilmesi sürecine denir. Bir çok araç ile yapılma olanağı bulunan Dropshipping yurt dışından yurt içine yapılabildiği gibi yurt dışında belirlediğiniz bir ülkedeki tedarikçiden yine yurt dışından her hangi bir ülkede bulunan müşteriye ürün gönderilerek yapılabilmektedir. Dropshipping rehberi olacak bu yazımız sürekli güncellenerek gelişen teknoloji ile uyumlu şekilde size rehberlik edecektir.

Dünyanın her hangi bir yerinde bulunan müşteriye ürün gönderimi yapmak günümüz teknolojisi ile artık çok kolay. Tek yapmanız gereken, belirlediğiniz ürünü tedarik edebileceğiniz üretici/satıcı bularak o ürünü hedef kitleye pazarlamak olacaktır.

Dropshipping Nasıl Çalışır

DropShipping Nasıl Yapılır? Bu Yöntem ile Ne Satabilirim?

Çin’de bulunan bir üreticiden “bebek oyuncakları” tedarik ettiğinizi varsayalım, ürünü kendi e-ticaret sitenizde sergileyerek işe başlamanız gerekiyor. Daha sonra bu ürünleri dijital medya araçları sayesinden hedef kitleye göstermeniz yani dijital pazarlama yapmanız gerekiyor. Dijital pazarlama araçlarına bir kaç örnek; Google Adwords, Facebook Ads ve diğer sosyal medya siteleri/ araçları..

Artık başka bir dünyada yaşıyoruz. 10 sene önce pazarlama okuduğunuzu varsayalım. 10 sene önce iPhone yoktu, mobil pazarlama, arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya bilinmiyordu. Hatta dijital pazarlamada kullanılan araçların yüzde 95’i ortalıkta yoktu. Yeni model ticaret yöntemlerinde tercih edilebilir olmak için sürekli yeni teknikler uygulanması gerekiyor. Geleceğin ticaret yöntemlerinin en başında gelen Dropshipping modeli ile bariyerler ortadan kalkıyor ve ülkeler arası ticaretin önü açılıyor. Bu mikro ticaret modelini herkes yapabilir.

Drop Shipping Ticareti Stoksuz E-ticaret

Biraz daha detaylandıralım, DropShipping yapmak istiyorsunuz ama hangi araçları kullanacağınızı bilmiyorsunuz. İlk önce hangi ürünü kimlere pazarlamak istiyoruz bunu belirleyelim. Daha sonra e-ticaret sitesi kurmanız gerekiyor. Güzel bir logo, müşteriye marka olduğunuzu gösteren hakkınızda bilgisi verebileceğiniz sayfalar ve iletişim sayfanız ile birlikte belirlediğiniz ürünleri e-ticaret sitenizde listeleyin. En önemli yer ürün sayfalarıdır, hedef kitleye sunacağınız ürünün tüketiciye nasıl fayda sağlayacağını gösteren güzel görseller ve bilgiler ile ürün sayfalarını doldurun. Elinizde o ürünle ilgili video var ise Youtube sayfanıza yüklemiş olduğunuz videoyu ürün sayfanıza eklemeyi unutmayın. Daha sonra markanız için Facebook sayfası oluşturun burada ülke ve hedef kitle belirleyerek ürünlerinizi gösterin. Geri dönüşlere göre sayfa ziyaretleri/sepete ekleme gibi istatistiklerden yola çıkarak belirlediğiniz ürünleri bütçenize göre reklam çıkın. Bu kısımda biraz deneme yanılma devreye giriyor. Yüzlerce ürün içinden belirlediğiniz ürünleri doğru hedef kitleye göstererek ürünlerinizi satabilirsiniz. Dropshipping Nedir? başlığında Dropshipping rehberi olacak yazımız güncellenmeye devam edecektir. Sorularınızı yorum kısmına bekliyorum. Saygılar.

Check Also

2018 için En İyi 8 Pazarlama Trendleri

2018 için En İyi 8 Pazarlama Trendleri 2018’de e-ticaret işinizi artıracak en iyi pazarlama yöntemlerini …

Bir Cevap Yazın